uslugi inzynieryjne new

Stylistyka

Dzięki współpracy z doświadczonymi stylistami możemy wspierać naszych klientów w zakresie prac stylistycznych i bardzo szybko weryfikować czy koncepcje są wykonalne technologicznie oraz czy nie kolidują z wymaganiami homologacyjnymi.

Koncepcje Stylistyczne

W zakres ogólnej koncepcji produktu jaką oferujemy Naszym klientom wchodzi koncepcja stylistyczna projektu wizualnego, estetycznego pojazdu i jego elementów. W każdej fazie projektowania, także pod względem stylistyki, stawiamy nacisk na ergonomię, bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Nasi designerzy korzystają z najnowszej wiedzy, trendów i technologii tworząc innowacyjne rozwiązania odpowiadające zapotrzebowaniom rynku motoryzacyjnego, co przekłada się na zadowolenie klientów. Naszą wizję prezentujemy klientowi poprzez serię szkiców koncepcyjnych a następnie wirtualny model prezentowany w przestrzeni trójwymiarowej.

Oferujemy doradztwo w zakresie stylistyki produktu.
Modele designerskie wykonujemy na każdym etapie powstawania produktu.

Prace Rozwojowe

Nasi inżynierowie posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwoju systemów oraz elementów pojazdów, w swojej pracy korzystają z najnowszych trendów w branży. Duże doświadczenie w obszarach Interior Trim, Exterior Trim, Body Panels praz Body Structure pozwala nam szybko i precyzyjnie wykonywać zlecone zadania.

Rozwój Konceptu

Większość prac nad nowymi pojazdami i ich systemami poprzedzona jest wstępnym etapem koncepcyjnym. Na tym etapie określamy, weryfikujemy i modyfikujemy założenia projektowe.

Analiza Kolizji / Analiza Przestrzenna

Dzięki pracy z wyspecjalizowanym oprogramowaniem, możemy analizować zespoły elementów bądź całe systemy statycznie i dynamicznie pod kątem kolizyjnym, oraz rozplanować przestrzeń dla projektowanych elementów, tak aby zostały zachowane tolerancje odległości pomiędzy komponentami.

Wsparcie CAD/CAE

Do celów projektowych używamy oprogramowania CAD wspieranego obliczeniami CAE. Oprogramowanie jest indywidualnie dobierane pod kątem zgodności z oprogramowaniem klienta, tak aby zachować maksymalną kompatybilność wymienianych danych. Posiadamy zespoły konstrukcyjne o wieloletnim międzynarodowym doświadczeniu w projektowaniu CAD oraz obliczeniach CAE.

Projektowanie elementów oraz systemów

Oferujemy pełne wsparcie konstrukcyjne w zakresie projektowania elementów pojazdów w obszarach wnętrz, nadwozi, podwozi oraz integracji różnych układów pojazdu np. zespołów napędowych, układów chłodzenia, wycieraczek, klimatyzacji i wiele innych.

Elektryka i elektronika

Elementy elektryczne w pojazdach stają się coraz istotniejszą ich częścią. Elektronika samochodowa ma wiele funkcji począwszy od sterowania pracą silnika poprzez integrację systemów bezpieczeństwa takich jak przykładowo ABS, ESP, poduszki powietrzne, po funkcje zapewniające komfort jazdy, tj. systemy multimedialne, komunikacyjne, nawigacyjne, i inne pozwalające na bardziej komfortowe zarządzanie regulacją foteli, świateł, klimatyzacji.

Zarządzanie projektami

Zarządzamy projektami, zmianami w projekcie oraz dostawcami. Gdy klient tego potrzebuje, podejmujemy decyzje menadżerskie, możemy zbudować zespół, zaplanować i skontrolować procesy produkcyjne produktów. Jednocześnie wskazujemy i oceniamy ryzyko produkcji. Nadzorujemy każdy z etapów powstawania produktu.

Optymalizacja

Doskonale rozumiemy jak ważna jest optymalizacja projektu jeszcze na etapie konstrukcyjnym, w naszych działaniach zawsze uwzględniamy podejście ,,design for weight cost and manufacturing”. Dzięki dużemu doświadczeniu w optymalizacji konstrukcji oferujemy możliwość optymalizacji już istniejących projektów.

Optymalizacja pod względem masy

Bardzo ważnym elementem w dzisiejszych pojazdach jest ich jak najmniejsza masa, coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin oraz większa ilość elektroniki, co wymusza optymalizację elementów nadwozi, wnętrz i podwozi, tak aby przy założonej wytrzymałości i funkcjonalności jak najbardziej obniżyć ich masę. Zrealizowaliśmy wiele projektów redukcji masy i chętnie wspieramy nowe dzięki wypracowaniu efektywnych metod działania.

Optymalizacja pod względem kosztów

Element kosztowy w każdym projekcie odgrywa niezmiernie ważną rolę. Z doświadczenia wiemy, że dzięki optymalnemu projektowaniu elementów czasem niewielkie zmiany potrafią znacząco obniżyć koszty produkcji. Z sukcesami wspieramy projekty naszych klientów, gdzie wymagane są zmiany konstrukcyjne, jak również materiałowe czy lokalizacji poddostawców.

Elektromobilność

W Cadway-Automotive realizujemy projekty w obszarze szeroko pojętej elektromobilności. Dostarczamy usługi wysokiej jakości przede wszystkim w obszarach niskoemisyjnych pojazdów osobowych, ciężarowych oraz transportu publicznego.

Nasze kompetencje zbudowane są w oparciu o wieloletnie międzynarodowe doświadczenie zdobyte przy realizacji szerokiej gamy projektów EV wykonywanych dla różnych klientów, od niszowych startupowych po wielkoseryjne. Skupiamy się na kompleksowej obsłudze projektu, dobierając i integrując poszczególne systemy EV. Zakres prac jakie wykonujemy obejmuje projektowanie, prototypowanie, budowę i weryfikację rozwiązań jako całość lub jako poszczególne etapy.

  Świadczone usługi obejmują:

  •  Integrację napędów Hybrydowych oraz EV
  •  Rozwój kontrolerów oraz systemów dystrybucji HV
  •  Integrację elektryczną oraz mechaniczną pakietów bateryjnych
  •  Weryfikację rozwijanych systemów na i poza pojazdami

  Cadway-Automotive © 2020  |  Ochrona danych osobowych  |  Polityka Cookies  |  Realizacja: AKU studio

  Cadway-Automotive © 2020
  Ochrona danych osobowych
  Polityka Cookies
  Realizacja: AKU studio